här når du oss

Kontakt

Malmö Fotbollförening
Besöksadress: Eric Perssons väg 31
217 62 Malmö
Postadress: Box 19067
200 73 Malmö

E-post: info@mff.se
Organisationsnummer: 846000-4487

MFF Event AB
Besöksadress: Eric Perssons väg 31
Postadress: Box 19067
200 73 Malmö

E-post: info@mff.se
Organisationsnummer: 556482-9124


Direktkontakt
Biljetter & årskort: biljett@mff.se
Medlemsfrågor: medlem@mff.se
1910 Event- och mötesförfrågan: info@1910event.se
Erics Bar & Restaurang: erics@mff.se
Företagsförsäljning: foretag@mff.se
Pressackreditering: pressackreditering@mff.se
MFF-museet: museet@mff.se
MFF Shopen: mffshopen@mff.se
Kiosker: kiosk@mff.se
Hittegods: info@mff.se
Fakturor: faktura@mff.se

Medlem

Pierre Nordberg
Medlemsansvarig & SLO
0702-19 37 43
pierre.nordberg@mff.se

Medlemsfrågor skickas till medlem@mff.se

Press

Peter Sohlmér
Press- och informationschef
0708 – 49 67 13
peter.sohlmer@mff.se

Förfrågan om pressackreditering skickas till pressackreditering@mff.se

Press

Hjalmar Steenberg
Presskommunikatör
0733-66 46 95
hjalmar.steenberg@mff.se
(föräldraledig tom 22 augusti 2022)

Affärsutveckling

Niklas Söderström
Affärsutvecklare
0701-43 16 62
niklas.soderstrom@mff.se
Siri Wallenius
Affärsutvecklare, Head of International Relations
0760-01 50 07
siri.wallenius@mff.se

Företagsförsäljning

Förfrågningar om klubbstolar, loger och företagspaket skickas till foretag@mff.se

Magnus Svensson
Försäljningschef, företag
0733-99 84 64
magnus.svensson@mff.se
Tomas Olsson
Säljare
0705-78 71 50
tomas.olsson@mff.se
Daniel Steen-Möller
Säljare
0733-48 18 60
daniel.steen-moller@mff.se
Ivo Konjevod
Säljare
0704-74 09 85
ivo.konjevod@mff.se

Konferens & event

Mötesförfrågan skickas till info@1910event.se

Ulrika Skoglund
Säljare
0720-68 87 79
ulrika.skoglund@mff.se
Liza Eriksson
Arrangemangskoordinator
0720-64 17 08
liza.eriksson@mff.se

marknad och kommunikation

Anna Nordström Carlsson
Marknads- och kommunikationschef
0701-60 16 50
anna.nordstrom-carlsson@mff.se
Mattias Larsson
Kommunikationsstrateg
0727-30 04 73
mattias.larsson@mff.se
Sofie Ryberg
Produktionsledare
0733-16 88 96
sofie.ryberg@mff.se
Ola Gällstad
Projektledare
0706-96 49 60
ola.gallstad@mff.se
Anton Unosson
Kommunikatör
0709-56 77 54
anton.unosson@mff.se
Fredrik Stjernström
Kommunikatör
0760-01 50 04
fredrik.stjernstrom@mff.se
 
Frida Ardemark
Kommunikatör
0768-86 90 64
frida.ardemark@mff.se
Hjalmar Steenberg
Presskommunikatör
0733-66 46 95
hjalmar.steenberg@mff.se
(föräldraledig tom 22 augusti 2022)
Christofer Nordström
Art Director
0708-31 02 05
christofer.nordstrom@mff.se
Jonatan Bornarve
Art Director
(föräldraledig, till september 2022)
(parental leave, until september 2022)
0705-93 31 94
jonatan.bornarve@mff.se
Fredric Ollerstam
Art Director
070-6099906
fredric.ollerstam@mff.se
 
Fabian Kolgjini
Kommunikatör
0760-482260
fabian.kolgjini@mff.se
 

BILJETTER OCH ÅRSKORT

Frågor om biljetter och årskort skickas till biljett@mff.se

Oliver Holder-Olsson
Biljetter/årskort, ansvarig
oliver.holder-olsson@mff.se

Johan Karlsson
Biljetter/årskort
johan.karlsson@mff.se

Kajsa Albin
Biljetter/årskort
kajsa.ohlander-albin@mff.se

Fanny Nilsson (föräldraledig t.o.m. 2023)
Biljetter/årskort, ansvarig
fanny.nilsson@mff.se

vd

Niclas Carlnén
VD
0760-24 33 04 
niclas.carlnen@mff.se
Malin Holmström
VD-assistent
0709-48 07 01
malin.holmstrom@mff.se

Restaurang

erics@mff.se

Marcus Lehtonen
Kioskansvarig
0763-08 34 27
marcus.lehtonen@mff.se
Zoran Manevski
Restaurangchef
0735-12 29 70
zoran.manevski@mff.se
Björn Folkesson
Kökschef
0735-36 58 34
bjorn.folkesson@mff.se
Jennie Engström
Hovmästare, Erics & 1910
0735-12 78 03
jennie.engstrom@mff.se

stadion

Jerry Wihlborg
Fastighetschef
0704-69 27 00
jerry.wihlborg@mff.se
Magnus Olsson
Fastighetstekniker
0729-63 53 53
magnus.olsson@mff.se
Christoffer Karlsson
planskötare


Måns Andersson
Fastighetstekniker
0739-91 39 92
mans.andersson@mff.se
Patrik Jandelin
Evenemangsansvarig, fotboll
0709-48 06 03
patrik.jandelin@mff.se
Jamal Abu
Matchkoordinator
0768-530177
jamal.abu@mff.se

MFF i samhället

Karin Heri
Ansvarig, MFF i samhället
0728-88 02 77
karin.heri@mff.se

Fotbollsnätverket

Hans Zielinski
Fotbollsnätverket
0733-88 64 27
hans.zielinski@mff.se

fotbollsakademier

Jan-Olov Kindvall
Ansvarig, fotbollsakademier
0708-19 42 45
jan-olov.kindvall@mff.se
Paul Übelacker
Sportmentor & värdegrundsfrågor
0703-51 78 16
paul.ubelacker@mff.se
Jörgen Ohlsson
Fotbollsakademier
0733-14 75 87
jorgen.ohlsson@mff.se
Niklas Skoog
Fotbollsakademier
0733-18 17 88
niklas.skoog@mff.se

Karriärakademin

Desiree Jonsson
Projektkoordinator
0736-69 21 09
desiree.jonsson@mff.se
Andrea Sjögren
Projektkoordinator
0739-99 18 81
andrea.sjogren@mff.se
Leonora Kurti
Projektkoordinator
0739 28 48 07
leonora.kurti@mff.se

sportorganisation

Daniel Andersson
Sportdirektör
daniel.andersson@mff.se
Andreas Georgson
Sportchef
andreas.georgson@mff.se
Anne-Maj Jansson
Sportassistent
0709-31 87 80
anne-maj.jansson@mff.se
Alf Westerberg
Sportkoordinator
076-1158135
alf.westerberg@mff.se
Fredrik Jahnfors
Huvudtränare, dam
0709-89 65 25
fredrik.jahnfors@mff.se
Max Westerberg
Tränare, P19
073-430 87 97
max.westerberg@mff.se
Adrian Iglesias
Assisterande tränare, P19
adrian.iglesias@mff.se
Zlatan Azinovic
Målvaktstränare, P19
zlatan.azinovic@mff.se
Robin Asterhed
Chefsscout
robin.asterhed@mff.se

Per-Ola Lindkvist
Tränare, P17
070-988 88 65
per-ola.lindkvist@mff.se

Simon Christensson
Tränare, P17
simon.christensson@mff.se

Nor Abadi
Ansvarig, elevboendet
070-076 77 96
nor.abadi@mff.se

ungdom

Per Ågren
Sportchef & värdegrundsansvarig,
MFF Ungdom
073-320 64 60
per.agren@mff.se
Lars Hallengreen
Scoutingansvarig, ungdom
+4525710866
lars.hallengreen@mff.se
Joakim Nilsson
Utvecklingsansvarig, pojkar
0720-69 06 89
joakim.nilsson@mff.se
Tome Kackarovski
Fotbollsskolan, ansvarig
0735-28 00 60
tome.kackarovski@mff.se
Jonathan Palmén
Tränare, P14
0768-66 81 77
jonathan.palmen@mff.se
Jesper Rubin
Tränare, P15/P16
072-7347775
jesper.rubin@mff.se
Samer Ali
Materialförvaltare
0722-92 22 22
samer.ali@mff.se
Mats Engqvist
Administrativ koordinator, ansvarig
mats.engqvist@mff.se

Fabian Nilsson
Administrativ koordinator
fabian.nilsson@mff.se
Boris Bjelkanovic
Tränare, P10
Administrativ koordinator
076-0188689
boris.bjelkanovic@mff.se

skånecupen

Per Ågren
Ansvarig
073-320 64 60
per.agren@mff.se
Ida Mbarka
Turneringskoordinator
076-053 95 40
ida.mbarka@mff.se
Tore Cervin
Säljare
0704-82 01 18
tore.cervin@mff.se

e-sport

Filip Ahlström
Projektledare
0728-88 02 88
filip.ahlstrom@mff.se

mff shopen

mffshopen@mff.se

Magnus Frank
Butikschef
0733-14 13 45
magnus.frank@mff.se
Fredrik Frid
Butikssäljare
0708-71 62 64
fredrik.frid@mff.se
Katarina Borglund (tjänstledig t.o.m. 2023)
Butikssäljare
katarina.borglund@mff.se
Rasmus Nilsson
Butikssäljare
rasmus.nilsson@mff.se

ekonomi

Fakturaärenden skickas till faktura@mff.se

Nicklas Wigren
Ekonomichef
0703-99 46 03
nicklas.wigren@mff.se
Karin Nässel
Redovisningsekonom
0760-01 50 02
karin.nassel@mff.se
Simon Stenberg
Redovisningsekonom
0702-13 87 89
simon.stenberg@mff.se
Linda Grönlund
Ekonomiassistent, Food & Beverage
0760-01 70 62
linda.gronlund@mff.se
Jamal Abu
Ekonomiassistent, MFF
0768-530177
jamal.abu@mff.se

huvudpartners

officiella partners