här når du oss

Kontakt

Malmö Fotbollförening
Besöksadress: Eric Perssons väg 31
217 62 Malmö
Postadress: Box 19067
200 73 Malmö

E-post: info@mff.se
Organisationsnummer: 846000-4487

MFF Event AB
Besöksadress: Eric Perssons väg 31
Postadress: Box 19067
200 73 Malmö

E-post: info@mff.se
Organisationsnummer: 556482-9124


Direktkontakt
Biljetter & årskort: biljett@mff.se
Medlemsfrågor: medlem@mff.se
1910/Event- och mötesförfrågan: info@1910event.se
Företagsförsäljning: foretag@mff.se
Pressackreditering: pressackreditering@mff.se
MFF-museet: museet@mff.se
MFF Shopen: mffshopen@mff.se
Hittegods: info@mff.se

Medlem och Supporter

Pierre Nordberg
Medlemsansvarig & SLO
0702-19 37 43
pierre.nordberg@mff.se

Medlemsfrågor skickas till medlem@mff.se

Press

Peter Åhlander
Press- och informationschef
0708-49 67 13
peter.ahlander@mff.se

Förfrågan om pressackreditering skickas till pressackreditering@mff.se

Företagsförsäljning

Förfrågningar om klubbstolar och företagspaket skickas till foretag@mff.se

Magnus Svensson
Försäljningschef, företag
0733-99 84 64
magnus.svensson@mff.se
Niklas Söderström
Säljare
0701-43 16 62
niklas.soderstrom@mff.se
Daniel Steen-Möller
Säljare
0733-48 18 60
daniel.steen-moller@mff.se
Ulrika Skoglund
Säljare
0720-68 87 79
ulrika.skoglund@mff.se
Tomas Olsson
Säljare
0705-78 71 50
tomas.olsson@mff.se
Liza Eriksson
Arrangemangskoordinator
0720-64 17 08
liza.eriksson@mff.se

Konferens & event

Mötesförfrågan skickas till info@1910event.se

Ulrika Skoglund
Säljare
0720-68 87 79
ulrika.skoglund@mff.se
Liza Eriksson
Arrangemangskoordinator
0720-64 17 08
liza.eriksson@mff.se

marknad och kommunikation

Cina Wikeborg
Försäljningschef, privatmarknad
0720-66 15 16
cina.wikeborg@mff.se
Ola Gällstad
Projektledare
0706-96 49 60
ola.gallstad@mff.se

Jonatan Bornarve
Marknadskoordinator
0705-93 31 94
jonatan.bornarve@mff.se

Jonathan Hansen
Kommunikatör
0735-92 14 17
jonathan.hansen@mff.se
Anton Unosson
Kommunikatör
0709-56 77 54
anton.unosson@mff.se

Andrea Sjögren
Kommunikatör
0739-99 18 81
andrea.sjogren@mff.se

Joel Engström
Kommunikatör (50 %)
0735-04 11 20
joel.engstrom@mff.se

BILJETTER OCH ÅRSKORT

Frågor om biljetter och årskort: biljett@mff.se

Fanny Nilsson
Biljetter/årskort, ansvarig
fanny.nilsson@mff.se
Tomas Olsson
Biljetter/årskort
tomas.olsson@mff.se

vd

Niclas Carlnén
VD
0760-24 33 04 
niclas.carlnen@mff.se
Malin Holmström
VD-assistent
0709-48 07 01
malin.holmstrom@mff.se

Restaurang

Marcus Lehtonen
Head of Food & Beverage
0733-62 60 82 
marcus.lehtonen@mff.se

Zoran Manevski
Restaurangchef
0735-12 29 70
zoran.manevski@mff.se
Björn Folkesson
Kökschef
0735-36 58 34
bjorn.folkesson@mff.se
Yesenia Espinoza
Kioskchef
0763-08 34 27
yesenia.espinoza@mff.se
Jennie Engström
Hovmästare, 1910
0735-12 78 03
jennie.engstrom@mff.se
Nini Ugron
Hovmästare, Erics
Bar & Restaurang
0735-12 04 17
nini.ugron@mff.se

stadion

Christoffer Persson
Drift- och fastighetschef
0720-62 39 19
christoffer.persson@mff.se
Christoffer Carlsson
Planskötare
Patrik Jandelin
Evenemangsansvarig, fotboll
0709-48 06 03
patrik.jandelin@mff.se

Måns Andersson
Fastighetsskötare
0739-91 39 92
mans.andersson@mff.se
Magnus Olsson
Fastighetsskötare
0729-63 53 53
magnus.olsson@mff.se

MFF i samhället

Karin Heri
Samordnare
0728-88 02 77
karin.heri@mff.se

Fotbollsnätverket

Hans Zielinski
Fotbollsnätverket
0733-88 64 27
hans.zielinski@mff.se

fotbollsakademier

Jan-Olov Kindvall
Ansvarig, fotbollsakademier
0708-19 42 45
jan-olov.kindvall@mff.se
Paul Übelacker
Sportmentor
0703-51 78 16
paul.ubelacker@mff.se

Jörgen Ohlsson
Fotbollsakademier
0733-14 75 87
jorgen.ohlsson@mff.se
Niklas Skoog
Fotbollsakademier
0733-18 17 88
niklas.skoog@mff.se

Karriärakademin

Karin Heri
Avdelningschef
0728-88 02 77
karin.heri@mff.se
Ivo Konjevod
Biträdande avdelningschef
0704-74 09 85
ivo.konjevod@mff.se
Filip Ahlström
Projektkoordinator
0728-88 02 88
filip.ahlstrom@mff.se
Desiree Jonsson
Projektmedarbetare
0720-61 88 50
desiree.jonsson@mff.se

sportorganisation

Daniel Andersson
Sportchef
0733-43 96 33
daniel.andersson@mff.se
Anne-Maj Jansson
Sportassistent
0709-31 87 80
anne-maj.jansson@mff.se
Vito Stavljanin
Scoutingansvarig
scouting@mff.se
Mats Engqvist
Ansvarig, P19 & P17
0706-76 68 67
mats.engqvist@mff.se
Roland Larsson
Tränare, P19
0708-40 02 06
roland.larsson@mff.se
Jeffrey Aubynn
Tränare, P19
073-947 20 40
jeffrey.aubynn@mff.se
Robin Asterhed
Tränare, P17
073-399 46 15
robin.asterhed@mff.se
Max Westerberg
Tränare, P17
073-430 87 97
max.westerberg@mff.se
Mark Read
Fystränare, MFF Ungdom
072-064 59 46
mark.read@mff.se
Nor Abadi
Ansvarig, elevboendet
070-076 77 96
nor.abadi@mff.se

ungdom

Per Ågren
Sportchef, MFF Ungdom
073-320 64 60
per.agren@mff.se
Tome Kackarovski
Fotbollsskolan, ansvarig
0735-28 00 60
tome.kackarovski@mff.se

Joakim Nilsson
Ungdomskoordinator/Metodikansvarig
0720-69 06 89
joakim.nilsson@mff.se
Paul Übelacker
Sportmentor
0703-51 78 16
paul.ubelacker@mff.se
Jonathan Palmén
11- och 9-mannakoordinator
0768-66 81 77
jonathan.palmen@mff.se
Zlatan Azinovic
Målvaktstränare
0739-18 24 83
zlatan.azinovic@mff.se
Per-Ola Lindkvist
7-mannakoordinator
070-988 88 65
per-ola.lindkvist@mff.se

Joel Kjetselberg
Matchanalyskoordinator
joel.kjetselberg@mff.se
Daniel Möller
Materialförvaltare/Tryck
0706-26 78 03
daniel.moller@mff.se

skånecupen

Per Ågren
Turneringsansvarig
073-320 64 60
per.agren@mff.se
Ivo Konjevod
Turneringskoordinator
0704-74 09 85
ivo.konjevod@mff.se
Tore Cervin
Försäljning
0704-82 01 18
tore.cervin@mff.se

e-sport

Filip Ahlström
Projektledare
0728-88 02 88
filip.ahlstrom@mff.se
Niklas Söderström
Säljare
0701-43 16 62
niklas.soderstrom@mff.se

mff shopen

mffshopen@mff.se – 040-32 63 50

Magnus Frank
Butikschef
0733-14 13 45
magnus.frank@mff.se
Fredrik Frid
Butikssäljare
0708-71 62 64
fredrik.frid@mff.se
Katarina Borglund
Butikssäljare
katarina.borglund@mff.se

ekonomi

Jonas Arkestad
Ekonomichef (interim)
jonas.arkestad@mff.se
Linda Grönlund
Ekonomiassistent, Food & Beverage 0705-256278
linda.gronlund@mff.se

Pia Wallén
Redovisningsansvarig
0720-65 46 09
pia.wallen@mff.se

Jamira Thorén
Ekonomi och löner
0720-60 35 10
jamira.thoren@mff.se
Britt-Marie Ljungberg
Ekonomiassistent
0720-62 30 16
britt-marie.ljungberg@mff.se

Dräktleverantör & dräktpartners

Officiella partners