Kontakt

Malmö Fotbollförening
Besöksadress: Eric Perssons väg 31
Postadress: Box 19067
200 73 Malmö

E-post: info@mff.se

Niclas Carlnén
VD
0760-24 33 04
niclas.carlnen@mff.se

Malin Holmström
VD-assistent
0709-48 07 01
malin.holmstrom@mff.se


Biljetter och Årskort

Frågor om biljetter och årskort ställs till biljett@mff.se

Fanny Nilsson
Biljetter/årskort, ansvarig
fanny.nilsson@mff.se

Tomas Olsson
Biljetter/årskort
tomas.olsson@mff.se


Business to business

Magnus Svensson
Försäljningschef
0733-99 84 64
magnus.svensson@mff.se

Niklas Söderström
Företagskort, företagsbiljetter
0701-43 16 62
niklas.soderstrom@mff.se

Daniel Steen-Möller
Säljare
0733-48 18 60
daniel.steen-moller@mff.se

Ulrika Skoglund
Säljare
0720-68 87 79
ulrika.skoglund@mff.se


Arrangemang

Ola Gällstad
Arrangemangschef
0706-96 49 60
ola.gallstad@mff.se

Patrik Jandelin
Evenemangsansvarig
0709-48 06 03
patrik.jandelin@mff.se

Liza Eriksson
Arrangemangskoordinator
0720-64 17 08
liza.eriksson@mff.se


Stadion

Christoffer Persson
Fastighetschef
0720-62 39 19
christoffer.persson@mff.se


Marknad och försäljning

Cina Wikeborg
Marknads- och försäljningschef
0720-66 15 16
cina.wikeborg@mff.se


Kommunikation

Peter Åhlander
Kommunikationschef
0708-49 67 13
peter.ahlander@mff.se

Jonathan Hansen
Kommunikatör
0735-92 14 17
jonathan.hansen@mff.se

Fredrik Stjernström
Kommunikatör
0701-48 12 21
fredrik.stjernstrom@mff.se

Anton Unosson (t.o.m. 15/1)
Kommunikatör
0709-56 77 54
anton.unosson@mff.se

Jonatan Bornarve
Marknadskoordinator
0705-93 31 94
jonatan.bornarve@mff.se


Medlemsansvarig

Pierre Nordberg
0702-19 37 43
medlem@mff.se


Supporter Liaison Officer (SLO)

Pierre Nordberg
0702-19 37 43
pierre.nordberg@mff.se


MFF i samhället

Jan-Olov Kindvall
Avdelningschef & Fotbollsutveckling
0708-19 42 45
jan-olov.kindvall@mff.se

Staffan Tapper
Fotboll mot Rasism & MFF-museet
0768-53 01 77
staffan.tapper@mff.se

Hans Zielinski
Fotbollsnätverket & MFF-museet
0733-88 64 27
hans.zielinski@mff.se

Karin Heri
Karriärakademin, verksamhetsledare
0728-88 02 77
karin.heri@mff.se

Ivo Konjevod
Karriärakademin, ungdomsansvarig
0704-74 09 85
ivo.konjevod@mff.se

Filip Ahlström
Projektkoordinator Karriärakademin & Projektledare E-sport
0728-88 02 88
filip.ahlstrom@mff.se

Desiree Jonsson
Karriärakademin, projektmedarbetare
0720-61 88 50
desiree.jonsson@mff.se

Paul Übelacker
Sportmentor
0703-51 78 16
paul.ubelacker@mff.se

Jörgen Ohlsson
Fotbollsakademier
0733-14 75 87
jorgen.ohlsson@mff.se

Tore Cervin
Marknad, försäljning
0704-82 01 18
tore.cervin@mff.se


MFF Shopen

Telefonnummer till MFF Shopen: 040-326350

E-post: mffshopen@mff.se

Magnus Frank
Butikschef
0733-14 13 45
magnus.frank@mff.se

Fredrik Frid
Butikssäljare
0708-71 62 64
fredrik.frid@mff.se


Sportorganisation

Daniel Andersson
Sportchef
0733-43 96 33
daniel.andersson@mff.se

Anne-Maj Jansson
Sportassistent
0709-31 87 80
anne-maj.jansson@mff.se

Vito Stavljanin
Scoutingansvarig
scouting@mff.se

Mats Engqvist
0706-76 68 67
mats.engqvist@mff.se

Roland Larsson
Tränare U19
0708-40 02 06
roland.larsson@mff.se

Jeffrey Aubynn
Tränare U19
073-947 20 40
jeffrey.aubynn@mff.se

Robin Asterhed
Tränare U17
073-399 46 15
robin.asterhed@mff.se

Max Westerberg
Tränare U17
073-430 87 97
max.westerberg@mff.se

Mark Read
Fystränare, ungdom
072-064 59 46
mark.read@mff.se

Nor Abadi
Elevboendet, ansvarig
070-076 77 96


Ekonomi

Stefan Andersson
CFO, Ekonomichef
0729-65 69 88
stefan.andersson@mff.se

Pia Wallén
Redovisningsansvarig
0720-65 46 09
pia.wallen@mff.se

Jamira Thorén
Ekonomi och lön
0720-60 35 10
jamira.thoren@mff.se

Britt-Marie Ljungberg
Ekonomiassistent
0720-623016
britt-marie.ljungberg@mff.se

Ungdom

Per Ågren
Sportchef ungdom
073-320 64 60
per.agren@mff.se

Tome Kackarovski
Fotbollsskolan, ansvarig
0735-28 00 60
tome.kackarovski@mff.se

Joakim Nilsson
Ungdomskoordinator
0720-69 06 89
joakim.nilsson@mff.se

Andreas Georgson
Scoutingansvarig
0707-99 58 19
andreas.georgson@mff.se

Paul Übelacker
Värderingsansvarig
0703-51 78 16
paul.ubelacker@mff.se

Mikael Brandrup
11-mannafotboll, administrativt ansvarig
070-938 03 77
mikael.brandrup@mff.se

Per-Ola Lindkvist
7-mannafotboll, administrativt ansvarig
070-988 88 65
per-ola.lindkvist@mff.se

Samer Ali
Materialansvarig
0722-92 22 22
samer.ali@mff.se